Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Zëvendëskryeministrja Tahiri takoi Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Johann Brieger

shkarko me rezolucion më të madh

Prishtinë, 26 gusht 2011

Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës Edita Tahiri, priti sot ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Johann Brieger, me të cilin bisedoi për forcimin e marrëdhënieve midis dy shteteve, dhe, gjithashtu u vlerësua mbështetja e Austrisë për Kosovën.

Në takim u çmua lartë bashkëpunimi dhe koordinimi i Qeverisë së Kosovës me aleatët për të ecur përpara në rrugën e saj euroatlantike. Gjithashtu, u theksua se Austria si shtet mik i Kosovës do të vazhdojë edhe më tutje ta mbështesë Kosovën me sovranitetin e plot të saj.

Ambasadori austriak tha se vendi i tij do ta ndihmojë  procesin e integrimit të Kosovës në BE, liberalizimin e vizave, si dhe hyrjen në marrëdhënie  kontraktuare me BE-në. 

Prapa

Agjenda ditore

26 nëntor 2014

1. Kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz  

VENDI: Prekaz, Kompleksi Memorial “Adem Jashari”
KOHA: 10:30

2. Kryeministri Hashim Thaçi merre pjesë në ceremoninë e shënimit të Ditës së FSK-së   

VENDI: Kazerma “Adem Jashari” në Prishtinë
KOHA: 11:00

3. Kryeministri Hashim Thaçi merre pjesë në ceremoninë e inaugurimit të objektit të ri të MFSK-së   

VENDI: Objekti i ri i MFSK-se, Kazerma “Adem Jashari”
KOHA: 12:00

4. Kryeministri Hashim Thaçi në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.  

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë, salla P – 31
KOHA: 14:00

 

Shkruaj Kryeministrit