Ballina

Mirë se vini në webfaqen e Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës

Kryeministri Thaçi: Vendit do t’i japim institucione stabile dhe të dinjitetshme, demokratike, me njerëz kredibilë

27.11.2014 - Në fillim të mbledhjes, kryeministri Hashim Thaçi ka njoftuar kabinetin qeveritar lidhur me koalicionin e ri qeverisës dhe përgatitjet për krijimin e institucioneve të reja.
Gjeni të plotë fjalën e kryeministrit Thaçi:
Duke respektuar vullnetin shumicë të qytetarëve të Republikës së Kosovës, të shprehur më tetë qershor, duke respektuar edhe mendimet e Gjykatës kushtetuese të Republikës së Kosovës, javën e kaluar, është ndërtuar koalicioni i ri për institucionet e ardhshme të Republikës së Kosovës, koalicion ky me zotimin për zhvillim dhe integrim.më shumë

Kryeministri Thaçi: Duke respektuar luftën heroike të UÇK-së dhe gjakun e derdhur për liri, ne gjithmonë e kemi të ardhmen e sigurt

26.11.2014 - Duke respektuar këtu në Prekaz të kaluarën tonë, ne marrim energji të reja për ta konsoliduar dhe forcuar shtetin tonë, për ta integruar sa më shpejtë Kosovën në NATO dhe Bashkim Evropian – theksoi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas nderimeve që bëri në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, me rastin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovësmë shumë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon familjen Lluka, me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit Riza Lluka

25.11.2014 - Në telegramin e ngushëllimit thuhet:
E nderuara familje Lluka,
Me dhembje mora lajmin që veprimtari dhe politikani Riza Lluka...

më shumë

Kryeministri Thaçi: Fabrika e përpunimit të ujit në Shkabaj është njëri ndër investimet më të rëndësishme në Kosovë - pjesë e përpjekjeve të Qeverisë për të rindërtuar, zgjeruar e modernizuar infrastrukturën e vendit tonë

21.11.2014 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në vendosjen e gurëthemelit të...

më shumë

Qeveria e Republikës së Kosovës mbajti mbledhjen e saj të rregullt

20.11.2014 - Nën udhëheqjen e kryeministrit Hashim Thaçi, Qeveria e Republikës së Kosovës mbajti mbledhjen e saj të rregullt...

më shumë