Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Kryeministri Haradinaj priti në takim deputetët Berisha dhe Arifi

shkarko me rezolucion më të madh

Prishtinë, 13 shtator 2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj u takua me përfaqësuesit e komuniteteve joshumicë, Veton Berisha nga Partia Liberale Egjiptiane (PLE) dhe Etem Arifi nga Partia e Ashkalinjëve për Integrim (PAI).

Në këtë takim, përfaqësuesit e këtyre komuniteteve, njëherësh deputet të Kuvendit të Kosovës e përgëzuan kryeministrin Haradinajn për marrjen e përgjegjësive të reja në udhëheqjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Deputetët Berisha e Arifi premtuan bashkëpunim të ngushtë me institucionet e vendit si dhe me Kryeministrin Haradinaj për përmbushjen e agjendës shtetërore.

Kryeministri Haradinaj u tha atyre se do t’i mbështet këto komunitete në tejkalimin e vështirësive me të cilat ballafaqohen.

13.09.2017 17:52
Prapa

Agjenda ditore

19 nëntor 2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj me bashkëshorten Anita Haradinaj, do të votojnë nesër, e diel, 19.11.2017,  në orën 10:00 në Shkollën e Mjekësisë “Ali Sokoli”, në Prishtinë.

20 nëntor 2017

Me rastin e vizitës së Kongresmenit Amerikan në Kosovë, Eliot Engel, janë paraparë këto ngjarje:


1. Homazhe tek Pllaka përkujtimore për viktimat hebraike në Kosovë.

VENDI: Oborri i Qeverisë së Kosovës
KOHA: 07:45

2. Mbledhja solemne e Qeverisë.
 Mediat mund të marrin pamje dhe të përcjellin mbledhjen solemne nga Press Qendra.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 08:00

3. Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Haradinaj dhe Kongresmenit Engel.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 09:00

4. Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën për lansimin e fondacionit Sfidat e Mileniumit në Kosovë.

VENDI:
Hotel Swiss Diamond
KOHA: 10:00          

5. Kryeministri Haradinaj pret në takim Jonathan Nash, kryeshef ekzekutiv i MCC (Sfidat e Mijëvjeçarit).
Mediat mund të marrin pamje dhe pas takimit do të ketë konferencë për shtyp.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë
KOHA: 16:00

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO