Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Kryeministri Mustafa uroi besimtarët ortodoksë të Kosovës me rastin e Festës së Krishtlindjeve Ortodokse

Prishtinë, 7 janar 2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse, ka uruar besimtarët dhe klerin ortodoks në Republikën e Kosovës.

Duke përcjell urimet më të sinqerta në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, kryeministri Mustafa, ka shprehur dëshirën që kjo festë të forcojë edhe më tutje vlerat e paqes, dashurisë ndërnjerëzore, humanizmit dhe solidaritetit. 

“Urimet më të sinqerta për besimtarët ortodoksë dhe përfaqësuesit ndërkombëtarë me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse”, thuhet në urimin e kryeministri Mustafa.

07.01.2017 23:18
Prapa

KOSOVO IN UNESCO