Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

Kryeministri Haradinaj: Çdo ditë do të dëshmojmë përkushtimin tonë për të përmirësuar jetën e qytetarëve

16.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mbajtur sot një koktej, për të kremtuar Marrëveshjen për programin e Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), program ky prej të cilit Kosova ka përfituar 49 milionë dollarë.më shumë

Kryeministri Haradinaj: Adrian Krasniqi luftëtari që i vuri themel rrugës tonë për liri

16.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të rënies së Heroit të Kosovës, Gjeneral Major, Adrian Krasniqi.
Në këtë akademi, ku të pranishëm ishin personalitete të jetës politike, bashkëluftëtarë e familjarë të Adrianit, u vlerësua lartë kontributi i Adrian Krasniqit për çlirimin e vendit.më shumë

Kryeministri Haradinaj kërkesë AKP-së: Pallati i Rinisë t’i rikthehet Komunës së Prishtinës!

16.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësues të Bordit Menaxhues dhe Ekzekutiv të Agjencisë Kosovare të Privatizimit(AKP) të udhëhequr nga Petrit Gashi, kryesues i Bordit, me të cilët bisedoi për sfidat e menaxhimit të kompanive që janë interes strategjik i vendit.më shumë

Kumtesë për media

16.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bashkëpunim me Ministritë përkatëse, i ka kryer të gjitha procedurat për pagesat e veteranëve dhe tashti çështja është në kompetencë të Kuvendit të Republikës së Kosovës që ta rishqyrtojë buxhetin në afat optimal. më shumë

previous

1-4 Nga 8

next

Agjenda ditore

23 janar 2018

1. Kryeministri Ramush Haradinaj vizitë pune në Komunën e Ferizajt.
 
VENDI: Ndërtesa e Komunës, Ferizaj
KOHA: 13:30

2. Kryeministri Ramush Haradinaj viziton kompaninë “HIB Petrol”, një ndër tatimpaguesit më të mëdhenj.

VENDI: Zyra qendrore e HIB Petrol- Hotel Emerald
KOHA: 15:00
 

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO