Ballina BreadCrumbTrailer Lajme

Lajme

tetor 2017
H Ma E P Sh D
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Qeveria e Republikës së Kosovës ndan mjete për koalicionin anti-ISIS

20.10.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar mbledhjen e saj të nëntë, të rregullt, në të cilën ka miratuar shtatë projektligje dhe vendime tjera të përgjegjësive kushtetuese dhe ligjore.më shumë

Kryeministri Haradinaj priti zëvendëskryeministren e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva

19.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva. Në takim është diskutuar për thellimin e bashkëpunimit reciprok në fushën e ekonomisë dhe rrugëtimin e Kosovës drejt Bashkimit Evropian.më shumë

Mesazhi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e përvjetorit të 14-të të Lumturimit të Nënës Terezë

19.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovë Ramush Haradinaj përkujton 14 vjetorin e Lumturimit të Nënë Terezës, nga Papa Gjon Pali i Dytë.Nëna Terezë, e shenjtëruar nga Papa Françesku vitin e kaluar, u bë mishërimi i dashurisë dhe paqes në botë, është njëherësh simbol botëror i flijimit të njeriut për njeriun. më shumë

Kryeministri Haradinaj priti në takim Ansamblin “Rugova”

19.10.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Ansamblin Folklorik Autokton “Rugova”, të cilët e uruan atë për zgjedhjen në krye të Qeverisë së vendit.më shumë

previous

1-4 Nga 5000

next

KOSOVO IN UNESCO