Ballina

Mirë se vini në webfaqen e Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës

Kryeministri Mustafa u takua me komisionerin Avramopoulos

25.04.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar sot në Bruksel komisionerin për Migrim, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos.
Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe komisioneri Avramopoulos diskutuan gjerësisht të arriturat e deritashme dhe hapat e fundit që duhet të ndërmerren nga Kosova në procesin e liberalizimit të vizave.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi Komunën e Hanit të Elezit dhe biznese të kësaj komune

25.04.2017 - Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, vizitoi komunën e Hanit të Elezit, ku u prit nga kryetari, Rufki Suma me bashkëpunëtorë.më shumë

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi Komunën e Vitisë dhe bizneset lokale

25.04.2017 - Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, vizitoi komunën e Vitisë, ku u...

më shumë

Kryeministri Mustafa: Përurimi i Kullës ku ra dëshmor Ismeti Rrahmani dëshmi se historia e dëshmorëve po përjetësohet

22.04.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Kullës Muze...

më shumë

Kryeministri Mustafa: Bashkëjetesa vlerë e rëndësishme e Republikës së Kosovës

21.04.2017 - Kryeministri i Republikës së Kosovës mori pjesë në konferencën ceremoniale për nder të shënimit të...

më shumë

Agjenda ditore

27 prill 2017

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi viziton komunën e Istogut.

VENDI: Objekti i Komunës së Istogut
KOHA: 11:00

Takim me përfaqësuesit e bizneseve
VENDI: Restorant Trofta
KOHA: 11:30

Vizitë Kompanisë së kultivimit të peshkut Trofta
VENDI: Restorant Trofta
KOHA:13:00
   
Vizitë Kompanisë Devolli “Qumështi Vita”
VENDI: Zona Industriale-Istog
KOHA: 14:00
             

Vizitë Kompanisë “Graniti Group”
VENDI: Fshati Dubravë
KOHA: 14:40 

Vizitë Fermerëve
VENDI: Fshati Kovragë
KOHA: 15:20

Vizitë Fabrikës për Prodhimin e lëngjeve “Getrinke”- Sinalco Kosova
VENDI: Fshati Vrellë
KOHA: 16:00

Shkruaj Kryeministrit

KOSOVO IN UNESCO